Prohlídka plzeňského pivovaru - Pilsner Urquell

Plné vstupné
380 Kč / osobu
Délka prohlídky
110 minut
Vybrat termín

Popis

Nenechte si ujít prohlídku pivovaru, který ročně navštíví statisíce turistů z celého světa! A není divu, prohlídka se totiž pyšní oceněním za nejlepší pivovarskou návštěvnickou trasu v Evropě, které získala v rámci prestižní mezinárodní soutěže World Travel Awards! Během prohlídky navštívíte mimo jiné i moderní varnu s denní kapacitou téměř 3 000 000 piv, stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví za hodinu a v proslulých ležáckých sklepích ochutnáte nefiltrované pivo Pilsner Urquell přímo z ležáckého sudu!

 

POZNEJTE JEDINEČNÝ PŘÍBĚH PIVA PILSNER URQUELL!

Seznamte se s historií piva, které změnilo svět – první zlatý ležák Pilsner Urquell na světě spatřil světlo světa už v roce 1842. Na oblibě získal zejména díky své charakteristicky plné chuti. Pilsner Urquell se pořád vyrábí ze stejně kvalitních českých surovin, stejným originálním postupem. Původní receptura se nikdy nezměnila, a i proto je náš ležák unikátem. Zavítejte na prohlídku plzeňského pivovaru a zjistěte více o tom, jak se pivo Pilsner Urquell vaří. Navštívíte historické sklepy i stáčírnu, blíže poznáte celý výrobní proces a nebude chybět ani závěrečná degustace. Prohlídka plzeňského pivovaru nadchne zaryté milovníky piva i návštěvníky, kteří k ležáku mají spíše vlažný vztah – přijďte a přesvědčte se sami.

 

CO VÁS NA PROHLÍDCE ČEKÁ?

Stáčírna – Z nádvoří pivovaru vás autobus odveze do stáčírny, která je jednou z nejmodernějších v Evropě. Prohlédnete si linku, kde se pivo stáčí do láhví a která má úctyhodnou kapacitu 120 000 lahví za hodinu.

Expozice surovin – Po prohlídce stáčírny nastoupíte do největšího osobního výtahu v ČR, který vás vyveze k unikátnímu panoramatickému kinu. V krátkém filmu se seznámíte s tajemstvím výroby piva Pilsner Urquell a po jeho zhlédnutí všemi smysly poznáte, z jakých surovin se ležák vaří.

Varny – Při putování výrobou piva se zastavíte také u historických varných nádob z roku 1931. Nahlédnete i do moderní varny z roku 2004 s denní kapacitou téměř 3 000 000 piv a samozřejmě nebude chybět ani představení celého procesu vaření piva Pilsner Urquell.

Expozice lidé Pilsner Urquell – Víte, kolik lidí se podílí na úspěšném vaření piva? Nestojí to jen na sládkovi. Existuje řada pivovarnických profesí, bez kterých byste Pilsner Urquell nikdy neochutnali. Zjistíte, co obnášela jejich každodenní práce a co všechno bylo potřeba, aby uspěli. Píle, odhodlání a vytrvalost se v Plzni předává z generace na generaci.

Pivovarské sklepy – Navštívíte historické pivovarské sklepy, které jsou dlouhé 9 kilometrů. Dozvíte se, na co se používá spilečná káď a čemu se říká „pivní deka“. Plzeňský Prazdroj dodnes v těchto prostorách vyrábí část produkce jako za dob prvního sládka – Josefa Grolla – kvašením v otevřených kádích a zráním v dubových sudech.

Degustace nefiltrovaného piva – Co by to bylo za prohlídku plzeňského pivovaru bez degustace ležáku. Dospělí návštěvníci dostanou šanci ochutnat nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell načepované přímo z dubového sudu. Toto pivo můžete ochutnat pouze při prohlídce pivovaru nebo během zážitkového programu na Šalandě.

 

Pokud byste ani po téměř 2hodinové prohlídce ještě neměli piva dost, můžete navštívit také plzeňské pivovarské muzeum či historické podzemí nebo zavítat do Hospody Na Spilce.

 

Video z prohlídkové trasy najdete ZDE.

Parametry

Délka prohlídky 110 minut
Jazyk prohlídky CZ, DE, EN
Digitální audio průvodce
Max. kapacita 40
Adresa U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň

Součástí prohlídky je ochutnávka 0,3 l piva Pilsner Urquell (pro starší 18 let). V souladu se zákonem o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek č. 65/2017 Sb. mladistvým do 18 let alkohol nepodáváme. Školní skupině s jedním či více nezletilými žáky není ochutnávka piva podávávána.

Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.