Prohlídka pivovaru Radegast

Plné vstupné
220 Kč / osobu
Délka prohlídky
120 minut
Vybrat termín

Popis

Poznejte, jak se vaří správně hořké pivo a proč pivovar dostal jméno podle mýtického boha Radegasta. Podívejte se na stáčírnu, do ležáckých sklepů i na varnu, kde kvalitu vody z řeky Morávky hlídají pivovarští pstruzi. Na závěr prohlídky se můžete těšit na ochutnávku hořkého piva Radegast.

Prohlídka pivovaru:

  • Návštěvnické centrum – Radegastova svatyně: Krátký úvodní film vás zavede do světa piva Radegast, proniknete do tajemství vaření piva i zrodu názvu piva Radegast.
  • Sladovna: Příprava kvalitního sladu z ječmene se odehrává ve sladovně přímo v pivovaru. Postupným namáčením a sušením vzniká základ pro vaření piva. Znáte z některých procesů s názvy máčení, klíčení, hvozdění? To vše se dozvíte před zahájením procesu vaření piva.
  • Varna: Proces vaření piva Radegast začíná na varně, pojmenované po zakladateli pivovaru Jaromíru Franclovi. Moderní automatické systémy umožňují sledování kvalitu vstupních surovin (voda, slad, chmel). Důkazem čisté vody pro vaření piva jsou živí pstruzi chovaní ve speciální nádrži přímo v prostorách varny.
  • Ležácké sklepy, cylindro-kónické tanky: Při nízké teplotě probíhají v ležáckých nebo cylindro-kónických tancích důležité procesy. Pivo ve sklepích pomalu dozrává, naplňuje a zaokrouhluje se chuť. V samostatné expozici si můžete prohlédnout historický vývoj procesu kvašení piva.
  • Stáčírny: Náš zákazník, náš pán – to platilo vždy. K zákazníkovi doputuje pivo v mnoha variantách obalů. V Nošovické stáčírně se pivo plní do sudů, lahví, plechovek i cisteren.  Zážitek plnění si můžete vychutnat z ochozu přímo nad stáčecími linkami.
  • Sklady: Před cestou k zákazníkovi připraví veškerý sortiment piva 16 robotizovaných vysokozdvižných vozíků. Plně automatizovaný proces skladování odstranil těžkou práci zaměstnanců.
  • Ochutnávka piva Radegast: Návštěvníci starší 18 let se mohou těšit na ochutnávku finálního produktu. Z rukou pivovarského odborníka obdržíte v návštěvnickém centru načepovaný půllitr našeho piva Radegast Ryze hořká 12 nebo Birell.

Více informací o prohlídce najdete na webu radegast.cz.

Parametry

Délka prohlídky 120 minut
Jazyk prohlídky CZ
Adresa Nošovice 238, 739 51

Součástí prohlídky je ochutnávka 0,5 l piva Radegast a je určena pouze návštěvníkům starším 18 let. V souladu se zákonem o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek č. 65/2017 Sb. mladistvým do 18 let alkohol nepodáváme. Školní skupině s jedním či více nezletilými žáky není ochutnávka piva podávána.

Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.