Prohlídka pivovaru Po stopách Kozla

Plné vstupné
220 Kč / osobu
Délka prohlídky
90 minut
Vybrat termín

Popis

Poznejte malebný pivovar a příběh poctivého piva Velkopopovický Kozel, který se píše již od roku 1874. Ochutnejte nefiltrovaného Kozla přímo v pivovarských sklepech a seznamte se s živým maskotem kozlem Oldou.

Prohlídka pivovaru:

  • Současná varna: Seznámíte se s výrobním postupem vaření piva a dozvíte se, že Velkopopovický Kozel čerpá svou sílu z těch nejkvalitnějších surovin a čisté pramenité vody, kterou získává z vlastních studní. Zastavení u současné varny představuje ukázku spojení tradičního postupu vaření s využitím moderních technologií.
  • Historická varna z roku 1928: Během prohlídky vám představíme podnikatelský příběh zakladatele pivovaru Františka Ringhoffera a jeho rodiny s ukázkou historické varny parní varny z roku 1928 a dobových řemesel neodmyslitelně svázaných s pivovarskou tradicí, které jsou součástí expozice.
  • Ležácké sklepy: Ukážeme vám ležácké sklepy, kde pivo kvasí a dozrává, naplňuje se tak jeho chuť a říz.  Návštěvníci starší 18 let se mohou těšit na ochutnávku nefiltrovaného piva Velkopopovický Kozel z netradičního výčepu.
  • Expozice pivních obalů: Po průchodu téměř 40 metrů dlouhým tunelem s pivovodem shlédnou návštěvníci expozici obalů, do kterých je pivo Velkopopovický Kozel stáčeno. Přehlídka obalů od historie po současnost naznačuje zajímavý vývoj technologií se zaměřením na potřeby zákazníků a šetrnosti k přírodě.
  • Stáčírna lahví a sudů: Návštěvník podle zvuku cinkajících lahví vytuší, že prohlídková trasa pokračuje do atraktivnějšího prostředí mezi stáčecí linky na sudové a lahvové pivo. Celý proces stáčení je plně automatizovaný a je hlídán kontrolními zařízeními.
  • Setkání s maskotem pivovaru, živým kozlem Oldou: Závěr prohlídky patří maskotu pivovaru, živému kozlovi Oldovi. Kozel je již několikátou generací kozlů v pivovaru. Tím prvním byl kozel až z Užhorodu, o kterého se staral opatrovník, zvaný kozlovod. Jméno Olda získal po svém původním ošetřovateli. Všichni jeho následovníci pak dostávají rovněž tradiční jméno Olda.

Více informací o prohlídce najdete na webu kozel.cz.

Parametry

Délka prohlídky 90 minut
Jazyk prohlídky CZ, EN
Adresa Ringhofferova 1, 251 69 Velké Popovice

Součástí prohlídky je ochutnávka 0,3 l piva Velkopopovického Kozla a je určena pouze návštěvníkům starším 18 let. V souladu se zákonem o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek č. 65/2017 Sb. mladistvým do 18 let alkohol nepodáváme. Školní skupině s jedním či více nezletilými žáky není ochutnávka piva podávána.

Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.