Pilsner Fest prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Plné vstupné
200 Kč / osobu
Délka prohlídky
80 minut
Vybrat termín

Popis

Věděli jste, že letos slavíme 181 let od uvaření první várky světoznámého ležáku Pilsner Urquell? Oslavy vypuknou 6.-7. 10., kdy se můžete těšit na tradiční Pilsner Fest! V rámci něj máte jedinečnou možnost navštívit speciální festivalovou prohlídku pivovaru! Otevřeme vám brány veřejně nepřístupných míst a dozvíte se informace, ke kterým se u nás běžně nedostanete!  

Kam vás prohlídka zavede?
Kromě tradičních míst pivovaru nahlédnete i do ikonické Vodárenské věže, kde se vydáte po stopách Spalkova projektu, který se již před více než 115 lety zabýval dnes tolik aktuálním tématem energetické soběstačnosti. A to nejen pro náš pivovar, ale pro celé město Plzeň! 

A právě vztah města a pivovaru je jedním ze zásadních témat festivalové prohlídky! Náš pivovar by totiž nikdy bez Plzně a jejích měšťanů nevznikl, stejně tak by město nebylo bez pivovaru tak celosvětově známé. Měšťané vdechli pivovaru život a svou tvrdou prací mu obětovali dlouhé roky svého života. Pivovar naopak přinesl městu slávu, obživu pro mnoho lidí, prosperitu a významně se podílel na utváření vzhledu a rázu města.

Dozvíte se také jedinečný příběh Martina Salzmanna – formana, který v roce 1843 poprvé dovezl pivo Pilsner Urquell do stověžaté Prahy. Kdo by to byl v té době řekl, že již za pár let pivo Pilsner Urquell dobude celý svět!

A čím tuto prohlídku nabitou zajímavostmi zakončit? Přece tradiční návštěvou historických sklepů s ochutnávkou nefiltrovaného piva Pilsner Urquell! Tak na dalších 181 let!

Prohlídku můžete navštívit během festivalu v pátek i v sobotu za cenu 200 Kč. 

Upozorňujeme, že pro vstup na prohlídku musíte mít zakoupenou i vstupenku na Pilsner Fest jako takový. Bez vstupenky na Pilsner Fest nebudete do areálu vpuštěni a na prohlídku se bohužel nedostanete. Vstupenky na festival koupíte ZDE.

 

Parametry

Délka prohlídky 80 minut
Jazyk prohlídky CZ
Adresa U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň

Otevíráte stránku v nepodporovaném prohlížeči!

Prosím otevřete si jej v GOOGLE CHROME.